Kryetari i Degës së Vetëvendosjes në Skenderaj, Hysni Mehani, ka thënë se ka pasur një incident në një vendvotim në Prekaz të Epërm.

Ai në prononcimin e tij tha për Klan Kosovën, se ky ishte incident i izoluar, ndërsa përmendi se është provuar që njëkohësisht të vidhen vota.

Mehani tha se kjo ka ndodhur duke u kërkuar blerja e votave, përmes shantazhit dhe formave të tjera.

Mes këtyre vështirësive, ai u shpreh mirënjohës për punën e komisionerëve të angazhuar në këto zgjedhje parlamentare.

Tutje ai tha se në këto zgjedhje, Vetëvendosje ka dalur me gjendje shumë të mirë, meqë sipas tij kanë arritur të trefishojnë votën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…