Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiqi ka vizituar sot rusin që punonte në UNMIK, Mikhail Krasnoschekov i cili nga Mitrovica dje është dërguar “për mjekim në Akademinë Mjekësore Ushtarake të Beogradit pas lë..ndimit të tij në operacionin e Policisë së Kosovës në veri”.

“Ata që mendojnë se i kanë të gjitha levat e forcës në duart e veta dhe se mund të na terrorizojnë edhe më, le ta dinë se nuk do të munden gjithmonë”, ka thënë Vuçiqi pas kësaj vizite vizitës.

Me këtë rast, Vuçiq, siç përcjell gazeta e Beogradit Veçernje novosti, ka thënë se “përdorimi i forcës së pashembullt të Policës së Kosovës ka qenë e pritshme”.

Theksohet se “Vuçiqi e ka vërejtur se rusi ishte goditur me kërbaç dhe se atë e kanë goditur të gjithë ata që ai iu kishte kundërvënë”.

“Iu keni përballuar mirë të gjitha goditjeve” i ka thënë Vuçiqi rusit.

Gjatë bisedës Vuçiqi e vërejti se Krasnoschekov e flet serbishten e rusi ka sqaruar se në Ballkan gjendet tash e 20 vjet dhe se e kishte pasur rastin e mirë që ta mësonte serbishten.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…