Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se nuk do ta nënshkruajë njohjen e pavarësisë së Kosovës.

Këtë e tha ai në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të partisë së tij.

Pos kësaj ai tha se ka pak hapësirë për marrëveshje kompromisi, pasi që qysh në 2011 kufiri u vendos në Jarinje dhe pala tjetër, pra ajo kosovare nuk përmbush obligimet dhe flet vetëm për njohje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Video e Kastriot Rexhepit, Kasami: Duhet të paraqitet fizikisht

Bilall Kasami nga Lëvizja Besa pas denoncimit në polici për zhdukjen e…

Balje pas miratimit të rezolutës: Jam krenare me shtetin tim

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e SDU-së, Duda Balje, është…

Shaip Kamberi: Të përsëriten zgjedhjet në Luginën e Preshevës, shumë qytetarëve i është mohuar e drejta e votës

Shaip Kamberi ka kërkuar që të përsëriten zgjedhjet parlamentare në Luginën e…

Këshilltari i ministrit ukrainas publikon pamjet, thotë se tregojnë nisjen e raketave për në Ukrainë nga Bjellorusia

Raketat Iskander u lëshuan nga Bjellorusia në Ukrainë rreth orës 17:00, ka…

Osmani udhëtoi drejt Japonisë për pjesëmarrje në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Japoni, ku krahas…