Një anëtar i ushtrisë ruse është vrarë në Chernobayevka pas një sulmi artilerie. Të paktën kështu njoftojnë Forcat e Armatosura të Ukrainës. Në postim thuhet se Gjenerallejtënant Andrei Mordichev, komandant në Ushtrinë e 8 të Kombinuar të Armëve kishte vdekur.

Po ashtu në postim thuhej se fronti i luftës nuk ka ndryshuar shumë gjatë 24 orëve të fundit, por thuhej se trupat ukrainase kanë mundur që të shkatërrojnë disa kolona me personel ushtarak rus në rajonet e Mykolaiv dhe Sumy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ata nuk kanë as naftë, as ushqim”/ CNN: Putin nuk e kishte imagjinuar rezistencën e fortë të Ukrainës

Pesë ditë pas pushtimit rus të Ukrainës , duket se gjërat nuk…

Fotografi e rrallë e Zahir Pajazitit në vitin 1980 (FOTO)

Vëllai i Heroit Zahir Pajaziti, Agimi pati publikuar një fotografi të njërit…

Liderja e Hong Kong: Nuk e kam ofruar kurrë dorëheqjen

Udhëheqësja e Hong Kong-ut, Carrie Lam, mohoi se ka ofruar ndonjëherë dorëheqjen,…

Shtegu për biçikleta në Tetovë bëhet objekt tallje në rrjetet sociale

Në vend të fjalëve të mira dhe lëvdatave, shtegu i biçikletave në…

COVID-19 nuk ndal punën, Gjermania do të pranojë mijëra punëtorë në prill dhe maj

Gjermania do të lejojë që punëtorët e huaj të hyjnë për të…