Në Lugansk të Ukrainës është vrarë serbi Stefan Dimitrijeviq, mercenar prorus në Lugansk.

Njoftimin e ka dhënë në rrjetin social në Facebook, mercenari tjetër serb Stevan Milosheviq.

Në Ukrainë, përkrah forcave të agresionit rus, ka një numër të madh të mercenarëve serbë.

Një pjesë e madhe e tyre iu takojnë forcave ultranacionaliste serbe, që shpeshherë janë parë edhe në Republikën e Kosovës.

Dimitrijeviq, tashmë i vrarë në Ukrainë, para disa vitesh kishte realizuar një foto në Mitrovicën Veriore. Ndërsa, mercenari tjetër që dha lajmin për vdekjen e shokut të tij, Stevan Milosheviq, ishte në Gazimestan ku realizoi foto me klerikun radikal serb Amfilohije.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Hamasi tregon ‘vijat e kuqe’ për Izraelin: Beteja mbaroi por ne do ta mbajmë gishtin në këmbëz

Pak orë pas arritjes së marrëveshjes për armëpushim me ndërmjetësimin e Egjiptit,…

Lavrov: Ekziston rreziku real i një Lufte të Tretë botërore

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov ka paralajmëruar mbrëmjen e së hënës…

SHBA-ja sërish shënon rekord të ri të rasteve të reja me koronavirus

Shtetet e Bashkuara kanë shënuar një rekord të ri prej 66 mijë…

Komandant Sokoli: E vërteta e Grupit Kumanova, ja kush e organizoi, tre ditët e fundit ka pasur dron

Për ngjarjen e 9 dhe 10 majit të vitit 2015 akuzohen 37…

Një pasagjer infektoi gati gjysmën e autobusit edhe pse ishte në dy metra distancë

Zyrtarët shëndetësorë në fillim të pandemisë përjashtuan mundësinë që koronavirusi të përhapet…