Prokuroria Themelore Publike ka dalë me detaje nga vrasja e mbrëmshme që ndodhi në Tetovë, njofton VardarNews.

Sipas prokurorisë deri tek vrasja ka ardhur, pasi pesë persona ishin të ulur së bashku në një tavolinë duke konsumuar alkool.

Siç informon Prokuroria nga hetimet paraprake, në një moment, kryerësi i veprës penale nxori pistoletën, dhe ka gjuajtur një plumb ndaj njërit person.

Duke i shkaktuar plagë vdekjeprurëse nga të cilat personi i plagosur vdiq në vend.

Pas kryerjes së veprës penale, grupi ishte në arrati, që më vonë dy të fundit u privuan nga liria nga policia, ndërsa dy të tjerët, duke përfshirë edhe kryerësin, vetë u dorëzuan në stacionin policor./VN

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Gjykata ka refuzuar garancinë, Zekirit i zgjatet edhe për 30 ditë paraburgimi

Ish-sekretari i përgjithshëm i qeverisë, Muhamed Zekiri sot ka marrë vendim edhe…

Luftime intensive në rrugët e Severodonetsk

Forcat ruse në qytetin kyç të Severodonetsk ‘nuk kanë bërë përparime në…

Osmani takoi ministrin Mehaj dhe komandantin Rama, flasin për ngritjen e kapaciteteve të FSK-së

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, sot priti në takim koordinues…

DASH me kritika për korrupsionin

Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit për liritë dhe të drejtat e…

Rusia humbi 73 tanke në rajonin e Donbasit

Ushtria ukrainase pretendon se ka shkatërruar të paktën 73 tanke ruse dhe…