Në Gjykatën Themelore në Pejë sot do të mbahet seanca dëgjimore ndaj të arrestuarit për vrasjen e dyfishtë në Pejë.

Këtë e ka konfirmuar për Klankosova.tv, zëdhënësja e kësaj gjykate, Tringa Zhuti.

“Seanca dëgjimore mbahet sot në orën 14:00”, tha ajo.

A.A, i cili ishte plagosur edhe vet, po dyshohet për incidentin e së mërkurës mbrëma në Pejë ku mbetën të vdekur kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Pejës, Astrit Ademaj dhe ish-kandidati për kryetar të Deçanit Blerand Kadrijaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…