Një 40 vjeçar nga Shkupi dyshohet se ka vrarë nënën e gjyshen e tij me mjet të mprehtë. Rasti ka ndodhur pasditen e sotme, ndërsa ende nuk dihen motivet që kanë çuar deri tek vrasja, përcjell Klan Macedonia.

Kontroll në vendngjarje ka kryer edhe prokuroria.

“Prokurori publik kujdestar nga Prokuroria Themelore Publike Shkup ka kryer këqyrje në vendngjarje në një banesë në rrugën ‘Ruzveltova’ ku sipas informacioneve fillestare një 40 vjeçar i ka marrë jetën nënës dhe gjyshes. Për zbardhjen e ngjarjes, prokurori publik do të lëshojë urdhër për autopsi të të ndjerit, si dhe ekspertizë të të gjitha gjurmëve të konstatuara në vendngjarje”, thonë nga prokuroria.

Ndërkaq më herët edhe nga policia e konfirmuan rastin dhe njoftuan se 40 vjeçari tashmë është arrestuar./KlanMacedonia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ukraina thotë se trupat bjelloruse kanë hyrë në vendin e tyre – këta të fundit e thonë të kundërtën

Udhëheqësi i Bjellorusisë, Alexandar Lukashenko ka deklaruar për mediet shtetërore se forcat…

Sot pritet të vijnë 208 mijë vaksina në Shqipëri

Shqipëria pritet të marrë dhe 208 mijë doza të tjera vaksinash. Lajmi…

Katica Janeva me furgon policie futet në burgun e Shutkës (VIDEO)

Katica Janeva, është prokurorja e parë e Prokurorisë Speciale e cila sonte…

Franca hap hetimet për krime lufte ndaj shtetasve të saj në Ukrainë

Prokurori për anti-terrorizëm në Francë ka hapur tre hetime mbi krimet e…

Analizë tronditëse e medieve kroate: Rusia i jep Serbisë armë që të kthehet në Kosovë

Serbët marrin “dhurata ushtarake” nga Rusia e Bjellorusia që të mund të…