Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, është takuar sot në Strasburg me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

Sipas saj, implementimi i planit të Bashkimit Evropian, do t’i hapte rrugën Kosovës drejt bllokut evropian, njofton Klankosova.tv.

“Diskutuam me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për dialogun me Serbinë dhe takimin e ardhshëm në Ohër”.

“Përsërita mbështetjen e plotë për planin e BE-së për Kosovën dhe Serbisë dhe e inkurajova të gjejë një mënyrë për të siguruar zbatimin, pasi me të vërtetë do të hapë rrugën përpara për Kosovën në BE”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Biden dhe Sunak zotohen ta mbështesin Ukrainën dhe ta kundërshtojnë Kinën

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, dhe kryeministri i ri i Britanisë, Rishi…

Osmani: Negociatat janë interes i përbashkët i Maqedonisë së Veriut dhe vendeve anëtare të BE-së

Brifing i hapur i Osmanit me mediat OSMANI:  NEGOCIATAT JANË INTERES I…

Ministri rus i Mbrojtjes thotë se 300 mijë rezervistë do të mobilizohen

Ministri i Mbrojtjes i Rusisë, Sergey Shoigu, ka thënë se mobilizimi i…

Ish-kryeministri i Pakistanit njofton rifillimin e marshimit të gjatë antiqeveritar nga e marta

Ish-kryeministri i Pakistanit Imran Khan tha se marshimi i tij antiqeveritar në…

Antikorrupsioni hap lëndë për Ejup Rustemin e BDI-së, për çka dyshohet drejtori i postave…?!

Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit ka hapur lëndë për Drejtorin Gjeneral…