“Qeveria lejoi një kompani nga lista e zezë amerikane që të fitojë tenderin miliona dollarësh në MPB “Kovaçevski, Osmani dhe Spasovski duhet të tregojnë se si kanë shpërndarë tenderët për kompanitë e Millorad Dodikut dhe çfarë interes biznesi ka nga kjo? Ndërkohë që qeveria akuzon qytetarët për disponim pro-rus, një kompani e diskutueshme fitoi tre tenderë me vlerë 1.643 milionë euro nga Ministria e Brendshme. Ndër të tjera, kjo kompani ka fituar tenderin për furnizimin e 1.500 kompjuterëve. Qeveria nuk sheh asgjë të diskutueshme në këtë, ashtu siç nuk pa asgjë të diskutueshme në biznesin që kishin me biznesmenin prorus Daka Davidoviq. Kjo është hipokrizia e Zaevizmit që Kovaçevski vetëm po e vazhdon. Po fajësojnë qytetarët, po fajësojnë opozitën dhe po drejtojnë miliona biznese në shkallë të gjerë”, thuhet në komunikatën e VMRO-DPMNE-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Tadiq thotë se Vuçiq e Sheshel janë inspiruesit e grafiteve ku kërcënohej me vdekje

Kryetari i Partisë Social Demokrate në Serbi, Boris Tadiq, ka bërë të…

Kronologjia e rasteve të helmimeve më të njohura të kundërshtarëve të Putinit

Gjatë 20 vjetëve të pushtetit të presidentit rus, Vladimir Putin, ka pasur…

Më 7 korrik mbahet seanca e Kuvendit, pikë e rendit të ditës propozim-rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë

Të mërkurën e javës së ardhshme, më 7 korrik do të mbahet…

Nathaniel Veltman vrau katër anëtarë të një familje myslimane në Kanada, akuzohet për terrorizëm

Prokurori i Përgjithshëm i Kanadasë ka miratuar akuzat për terrorizëm ndaj Nathaniel…

Një e treta e amvisërive kanë problem me pagesën në kohë të shpenzimeve të rezhisë

Mesatarisht një e treta e amvisërive në rajon kanë problem me pagesën…