“Paniku i LSDM-së po rritet çdo ditë. Karriera politike e Zoran Zaev ka mbaruar. Humbja për LSDM-në në zgjedhjet e ardhshme është gjithnjë e më e dukshme. Sondazhet tregojnë se besimi tek Zaev dhe qeveria e tij po bie. Tashmë është e qartë se qeveria e ardhshme e Republikës së Maqedonisë do të formojë VMRO-DPMNE. Për këtë arsye Zaev ka frikë nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare”thonë përmes një kumunikate për mediat nga partia opozitare VMRO-DPMNE, përcjell in7.

“Qytetarët e Republikës së Maqedonisë nuk do t’i harrojnë krimet e kësaj qeverie, ata nuk do ta harrojnë zhvatjen milionëshe, përndjekjen politike dhe regresin e shtetit në çdo fushë. Hetimi për rastin ‘Zhvatja’ është një shembull klasik se si një shtet nuk duhet të funksionojë. Qytetarët do të ndëshkojnë Zaevin dhe LSDM-në kurdo që të zhvillohen zgjedhjet. E ardhmja evropiane e Republikës së Maqedonisë është e kërcënuar nga qeveria kriminale e Zaev. Me kryeministrin Zoran Zaev nuk do të ketë përparim për vendin tonë përveç ngecjes. Është koha për t’i dhënë fund sundimit kriminal të LSDM-së dhe Zaevit. Është koha për të filluar rindërtimin e Republikës së Maqedonisë “, thonë në fund të kumunikatës së lëshuar për mediat nga kjo parti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…