Nga VMRO-DPMNE-ja njoftojnë se është e mundur që të organizojnë demonstrata, protesta, marshe si dhe bllokim të rrugëve dhe të Kuvendit për shkak të rastit “Reket”.

Sekretari i përgjithshëm i VMRO-së, Igor Janushev, në një intervistë për Radion Evropën e Lirë, që do të emitohet të dielën, thotë se asnjë ide apo mënyrë e veprimit nuk është përjashtuar, dhe se qëllimi është të rrëzohet qeveria dhe të mbahen zgjedhje të reja parlamentare.

“Padyshim që organet më të larta të partisë, përfshi këtu edhe Komitetin ekzekutive dhe atë qendrorë do të ulen në periudhën në vazhdim dhe do të vendosin se cila është mënyra më e mirë e veprimit, me qëllim që përfundimisht të largohet  sa më shpejt të jetë e mundur kjo qeveri kriminalo-zhvatëse”, thotë Janushev.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Qeveria: Reciprocitetin dhe targat nuk i diskutojmë në Bruksel

Dy vendimet e Qeverisë së Kosovës për reciprocitetin në dokumente dhe targat…

​Përfundon seanca në Hagë, gjykimi ndaj Gucatit e Haradinajt vazhdon më 4 nëntor

Ka përfunduar për këtë javë gjykimi ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve…

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut shpenzojnë 37,8 për qind të të ardhurave për ushqim

Banorët e Maqedonisë së Veriut, 37,8 për qind të të ardhurave të…

333 raste të reja dhe 6 viktima nga virusi

Për 24 orë në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 333 raste të…

Zjarri në Spitalin Modular, sot mbahet protestë në Tetovë

Në Tetovë sot me fillim prej orës 13:30, është paralajmëruar protestë në…