Nga VMRO-DPMNE-ja opozitare kanë reaguar pas informacioneve jozyrtare në lidhje me një aksionin policorë që po zhvillohet në Shkup, ku jozyrtarisht thuhet se është arrestuar një punonjës i Agjencisë për Siguri Kombëtare(ASK), i cili dyshohet se është përfshirë në zhvatjen e një biznesmeni, përcjell TV21. Nga kjo parti pyesin se çfarë kërkon që një i punësuar në ASK të “bashkëpunojë për zhvatje me nëntokën e krimit”.

“Është skandal i madh që hetues të ASK-së kanë zhvatur biznesmenë. Pyetja është se çfarë kanë kërkuar punonjësit e ASK-së me bashkëpunimin për zhvatje me nëntokën e krimit? Zaevizmi dhe njerëzit në pushtet, zhvatjen brenda partisë që e pamë me Katica Janevën, e kthyen në zhvatje shtetërore, kësaj radhe me Agjencinë e Sigurisë Kombëtare. Pse ASK-ja në vend që të kujdeset për sigurinë kombëtare, kujdeset për zhvatjen e biznesmenëve? Cilët njerëz në qeverinë e Zaevit janë të përfshirë në këtë skandal? Dhe pse nuk ka përgjegjësi për drejtuesit e ASK-së?”, thuhet në reagimin e VMRO-DPMNE-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Mickoski paralajmëron protesta edhe për javën që vjen

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski theksoi se Maqedonia është më larg nga…

Trefishohen në 5 muaj kalimet e parregullta të emigrantëve për në BE nëpërmjet Ballkanit Perëndimor

Rruga e Ballkanit Perëndimor po shërben si një nga rrugëkalimet më të…

Dorëzuan të dhëna të rrejshme dhe sulmuan policët, arrestohen dy persona në “Qafë Thanë”

Një 29 dhe 24-vjeçar nga Shqipëria janë arrestuar nga policia e Maqedonisë…

Omicroni në Kosovë, a do të ketë masa të reja?

Ministria e Shëndetësisë nuk do të ashpërsoj masat anti-COVID, ani pse në…

Shahbaz Sharif zgjidhet kryeministri i ri i Pakistanit

Deputetët e Parlamentit të Pakistanit, kanë zgjedhur sot Shahbaz Sharif për kryeministër…