“Pushteti kriminal në krye me Zoran Zaevin dje qëndroi pas krimit të Spasovskit. LSDM nuk e mbështeti interperlancln e Spasovskit dhe me këtë i aprovoi vrasjet e pazbardhura, vjedhjet dhe makinat e djegien e makinave, të cilët janë bërë dukuri e rregullt nëpër rrugët e Shkupit dhe qyteteve mbarë shtetin.

Spasovski që nga emërimi e ka filluar mandatin e tij në mlnyrë kriminale. Ka shpenzuar 1 milionë euro donacion nga Çekia për marrëveshje në katër sy për furnizimin e 40 automjeteve “Shkoda Oltavia”, ishte thirrur edhe nga qytetarët dhe nga mediat, por askush nuk  mori përgjegjësi.

MPB nën Spasovskin u shndërrua në mbojtës së krimit. Pasi Spasovski në krye të MPB-së ka 9 vrasje të pandriçuara për të cilat opinioni është informuar, ndërsa vjedhjet dhe plaçkitjet janë bërë praktikë.

Qytetarët janë të frikësuar të dalin në mbrëmje. Shkupi është shndërruar në Bejrut. Digjen makina në çdo hap, ndërsa pushteti nuk po ndërmerr asgjë.

MPB nën udhëheqjen e Spasovskit është më shumë dëm sesa në dobi të qytetarëve”, theksohet në kumtesën e Qendrës për komunikime të VMRO-DPMNE-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Të rinjtë në Britani do të infektohen vullnetarisht me Covid

Britania e Madhe ka nisur një fazë të re të testimit për…

Jep dorëheqje Arafat Muaremi

Arafat Muaremi ka dhënë dorëheqje nga funksioni i drejtorit të Drejtorisë Financiare.…

Hill: Prioriteti im është të kuptoj se çfarë po ndodh në Serbinë e sotme

Ambasadori i ri amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka dhënë një intervistë…

Franca shënon mesatarisht mbi 200 mijë raste të reja me COVID-19 në ditë

Franca raportoi 261 mijë e 481 infeksione të reja me koronavirus të…

Përshpejton shërimin nga Covid-19, Britania gati për të trajtuar të sëmurët me gjakun e të mbijetuarve

Britania e Madhe po përgatitet që të përdorë gjakun e të shëruarve…