Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që në ora 19:00 të mbahet seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit.

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka bërë të ditur se Kryesia e Kuvendit të Kosovës, ka vendosur që në ora 19:00 të mbahet seancë e jashtëzakonshme për votimin e kryeparlamentarit.

Nagavci ka konfirmuar se Vjosa Osmani do të jetë kandidate për kryeparlamentare, raporton lajmi.net.

“Zonja Osmani do të jetë e propozuar si kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetare të Kuvendit të Kosovës”, ka deklaruar Nagavci, e cila shtoi se, votimi i kryeparlamentarit do të jetë pika e vetme e rëndit të ditës në këtë seancë të jashtëzakonshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…