Policia, në bashkëpunim edhe me Agjencinë Amerikane në luftën kundër narkotikëve DEA, në një operacion anti-drogë në rrugën Pletvar-akavadar rreth orës 14 ka sekuestruar 500 kilogram marijuahanë. Mësohet se droga në vend ka hyrë nga Shqipëria, ndërsa në treg marijuhana e sekuestruar kap vlerën e mbi 800 mijë eurove. Në aksionin i cili po vijon akoma në disa qytete, Prilep, Manastir, Rosoma e Kavadar Alsat mëson se është arrestuar edhe kryeshefi i policisë në Prilep. Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftuan se detaje për aksionin disa ditor do të jepen gjatë ditës së nesërme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Osmani e Kurti në Obiliq, premtojnë një qeverisje pa korrupsion

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, bashkë me ushtruesen e detyrës së…

Trafikonte emigrantë në Britaninë e Madhe, shqiptari kapet në Holandë

Policia holandeze ka arrestuar një 24-vjeçar shqiptar, i cili akuozhet për trafikim…

Konfirmohet nga Prokuroria dhe Policia ndalimi i kryetarit të KPM-së nën dyshimin për marrje ryshfeti

Prokuroria Themelore në Prishtinë bashkë me Policinë e Kosovës e kanë konfirmuar…

“Për katër vjet janë zgjidhur vetëm 60 për qind të lëndëve në Gjykatën Kushtetuese”

Nga viti 2015 deri në 2019-tën, gjykatësit kushtetues kanë zgjidhur vetëm 60…

LVV: Ishin mbi pesëmijë pjesëmarrës në test-protestën e sotme

Lëvizja Vetëvendosje ka folur për protestën “test” të mbajtur sot në kryeqytet,…