Ministria e Brendshme e Ukrainës tha mbrëmjen e kësaj të hëne se sulmet ruse me raketa kanë goditur ndërtesa banimi në rajonin e Kievit.

Të paktën 3 ndërtesa 5 katëshe janë shkatërruar nga sulmi me raketa të ndodhura rreth 3 orë më parë.

Një zëdhënës i Shërbimit Shtetëror të Emergjencës për rajonin tha se po kërkohej për të paktën dy persona të zënë nën rrënoja në qytezën e Bila Tserkva. Megjithatë BBC shkruan se nuk ka mundur ta verifikojë këtë informacion në mënyrë të pavarur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

A do ketë orë të zgjatur policore gjatë fundjavës?

Vendimi përfundimtar nëse do të ketë orë të zgjatur policore gjatë fundjavën…

Kryetari i Kharkivit: Qyteti po bombardohet intensivisht

Rusia është duke e bombarduar intensivisht qytetin e dytë më të madh…

Vritet në Holandë Festim Lato, presidenti i Republikës së Çamërisë

Festim Lato, që njihet si themelues i Republikës së Çamërisë dhe shpalljen…

Kurti: “Dialogu në Bruksel ka të bëjë me statusin e marrëdhënieve midis dy vendeve”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka kujtuar 11 vjetorin e Gjykatës…

Strehimi i afganëve, Rama për CNN: Do të presim rreth 4,000 persona

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë për CNN, bëri me dije se…