Ky është momenti shokues kur një ushtar izraelit është regjistruar duke qëlluar një djalë palestinez me plumb pas shpine… për qejf.

Pamjet që janë filmuar në urën e al-Zaim jashtë Jerusalemit tregojnë të riun që shtrihet në tokë nga dhimbja pasi qëllohet pas shpine me një plumb manovre.

Videoja mizore e transmetuar në një televizion izraelit tregon policin e kufirit teksa i bërtet të riut të zhduket nga sytë këmbët, ndërsa një tjetër polic i drejton armën dhe e qëllon pas shpinë në momentin që ai po largohej./ Daily Mail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…