Të shtëna me armë janë regjistrua mëngjesin e sotme në një shkollë në Rusi.

Një person i armatosur ka hyrë në një shkollë fillore në qytetin rus të Izhevsk, sipas medieve lokale.

Sulmuesi i veshur me të zeza dyshohet se hyri në shkollën fillore 88 dhe hapi zjarr, duke vrarë të paktën gjashtë nxënës.

Forca të shumta policie dhe ambulanca ndodhen aktualisht në shkollën e cila po evakuohet dhe ka raportime kontradiktore për numrin e të plagosurve.

Videot që qarkullojnë në internet tregojnë studentët duke u përqafuar në një klasë, por vërtetësia e tyre nuk është konfirmuar.

Për momentin mbetet e paqartë nëse autori është arrestuar, ndërsa nuk dihen motivet e sulmit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Katër avionë rusë shkelin hapësirën ajrore të Suedisë

Avionë luftarakë rusë kanë shkelur hapësirën ajrore suedeze të mërkurën. Kështu deklaroi…

Përleshje me armë zjarri në Haraçinë, disa të lënduar dhe të arrestuar

Një përleshje me armë zjarri ka ndodhur rreth orës 2 pas mesnate…

Çështja e Asociacionit u diskutua në takimin në Bruksel, Bislimi tregon si iu përgjigj palës serbe

Zëvendëskryeministri, Besnik Bislimi ka treguar se çfarë është diskutuar rreth Asociacionit të…

Shqiptarët e Luginës kërkojnë të përfshihen në dialog, theksojnë nevojën e reciprocitetit

Shqiptarët e Luginës së Preshevës kërkojnë që çështja e tyre të përfshihet…

E rrahu 15-vjeçarin në rrugë – veprimi i policit në Angli kapet nga kamerat

Momenti tronditës kapet nga kamerat pasi një polic ushtron dhunë fizike ndaj…