Një pjesë e bisedimeve midis presidentëve të Rusisë dhe Turqisë, Vladimir Putin dhe Recep Tayyip Erdogan, që u takuan në Sochi disa ditë më parë, u bënë një hit në rrjetet sociale

Putin i ka kërkuar Erdogan’it të vizitojë Siberinë, sepse në -40 më mirë do ta njeh Rusinë.

“Shpresoj se nuk do të më lini atje?”, iu përgjigj Erdogan më shaka.

“Kur të jeni gati, i lënguar”, ia ktheu me të qeshur Putin’i.

E gjithë kjo u regjistrua nga gazetari Dmitry Smirnov i cili është i akredituar vazhdimisht në Kremlin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…