Në 108 vjetorin e shpalljes së Shqipërisë mëvete dhe të pavarur, kanë ardhur shumë urime nga personalitetet dhe aktorë politikë të rëndësishëm botërorë.

Mënyra më kreative për të uruar këtë ditë ka ardhur nga Dubai, ku kulla më e lartë, Burj Khalifa është veshur kuq e zi.

Videoja është në faqen zyrtare të Burj Khalifa ku shkruhet ‘Ndizet Bujr Khalifa me flamurin shqiptar në festën e tyre kombëtare’.

Burj Khalifa është ndërtesa më e lartë në Dubai dhe një ndër më të lartat në botë. Ajo ka një gjatësi prej 828 metrash. Ndërtesa ka 163 kate, nga të cilat 9 hotele.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Tensionet përshkallëzohen pasi Kina lëshon raketa balistike rreth Tajvanit

Kina ka filluar stërvitjet ushtarake në shkallë të gjerë detare dhe ajrore…

Treni i ri i shpejtësisë së lartë. Do të lëvizë me 600 km/orë

Në Kinë, treni i ri i shpejtësisë së lartë që pritet të…

OSBE thotë se Republika Serbe rrezikon paqen e stabilitetin në Bosnjë dhe rajon

Kryetarja e OSBE-së, ministrja e Jashtme suedeze Ann Linde dhe sekretarja e…

Arrestohet i dyshuari për plagosjen e një personi në Prishtinë

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin për plagosjen e një personi…

Rodrigo Duterte, presidenti i Filipineve njofton largimin nga politika

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, ka thënë se nuk do të kandidojë…