Mjeku kumanovar Rexhail Ramadani tani e disa vite është i angazhuar në spitale të njohura në shtetin Bajern të Republikën të Gjermanisë, si specialist i mjekësisë interne.

Në një intervistë për Lajm.Tv ai flet për situatën me COVID 19, duke treguar edhe statistikat e vdekshmërisë dhe shkaktarët kryesorë. Ramadani jep edhe këshilla për qytetarët tanë se si të mbrohen më së miri nga epidemia. Ndiqeni videon më poshtë:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Qeveria miraton koncept-dokumentin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

Anëtarët e kabinetit qeveritar kanë miratuar sot koncept-dokumentin për pasurinë e pajustifikueshme.…

Pesë vjet nga konflikti i armatosur në “Lagjen e Trimave”

Sot mbushen pesë vjet nga konflikti i armatosur në “Lagjen e Trimave”,…

Erdogan i bëri Putinit ‘një hakmarrje të vogël’, këtë herë ishte presidenti rus ai që mbeti ‘i zënë ngushtë’ teksa priste homologun e tij turk

Presidenti rus, Vladimir Putin, u la të priste për rreth një minutë…

“Green covid pass”, rreziqet e pasaportave të imunitetit

Në gjendjen aktuale ku ndodhen shumica e fushatave të vaksinimit në Evropë,…