Bilall Kasami nga Lëvizja Besa pas denoncimit në polici për zhdukjen e Kastriot Rexhepit, gjithashtu ka bërë apel tek të gjithë qytetarët që të ndajnë çfarëdo informacioni në lidhje me deputetin, shkruan TV21.

“Bëj ftesë të gjithë atyre që mund të kenë informata se ku mund të gjendet Kastrioti, të informojnë organet e policisë, të afërmit, të më informojnë mua. Kjo veç më është situatë shumë serioze”, tha Kasami.

I pyetur për videon që publikoi në rrjetet sociale Kastriot Rexhepi, Kasami thotë se nuk është asgjë valide, derisa deputeti të paraqitet vet fizikisht.

“Deri sa Kastriot Rexhepi nuk del para opinionit me figurë ta shohim se është shëndosh e mirë, çdo porosi përmes rrjeteve sociale nuk është valide. Çdo porosi ai mund ta bëj me dhunë, mund ta bëj i kërcënuar. Ai duhet të jetë pranë familjes, duhet të jetë i lirë”, tha.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Prokurorja Villma Ruskoska është suspenduar nga puna

Shefja e prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, Vilma…

Ali Ahmeti kundër kandidimit të Zaevit për president

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, pas takimit të sotëm në klubin e…

VIDEO / Momenti kur ministri i Brendshëm i Ukrainës shtrihet për tokë, për t’i shpëtuar predhës së forcave pro-ruse

Ministri i Brendshëm i Ukrainës, Denys Monastyrsky, për pak sa nuk e…

BBC news, për krimet serbe në Kosovë: Të mos i harrojmë viktimat shqiptare të varrosura në Batajnicë

Një hark betoni mbi rrugën midis fushave në Batajnicë, afër Beogradit, e…

Momenti kur forcat ruse qëllojnë me breshëri plumbash veturën, brenda të cilës ishin babë e bir nga Ukraina

Një video amatore e realizuar nga një i ri ukrainas, shfaq momentin…