Një 13-vjeçar i quajtur Mustafa, është gjetur i gjallë nën rrënojat e një ndërtese të shembur në Antakya, në provincën Hatay të Turqisë, 228 orë pas tërmetit vdekjeprurës të 6 shkurtit.

I riu mbijetoi nën rrënoja nëntë ditë e pesë orë, diçka që po konsiderohet si mrekulli në Turqi dhe Siri, çdo herë që dikush po gjendet i gjallë, edhe pas kaq shumë ditësh,

Shikoni sesi 13-vjeçari Mustafa u shpëtua pasi kaloi 228 orë nën rrënojat e një ndërtese të shembur në Antakya, në provincën Hatay të Turqisë.

Numri i të vdekurve nga tërmetet në Turqi dhe Siri është afër të arrijë në 42,000, raporton AlJazeera, transmeton Klankosova.tv. Autoritetet turke thonë se 36,187 njerëz kanë vdekur. Qeveria siriane dhe Kombet e Bashkuara thonë se më shumë se 5800 njerëz kanë vdekur në Siri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Zvicra bllokoi dërgimin e armëve spanjolle në Ukrainë

Spanja dëshiron të dërgojë armë në Ukrainë, por Zvicra po e bllokon…

Nga e mërkura zgjatet ora policore, fillon në ora 16:00 deri në 05:00 të mëngjesit

Nga dita e mërkurë Ora policore në mbarë shtetin do të filloj…

Gjykata e Lartë amerikane rrëzon të drejtën për abortin

Disa shtete pritet të vendosin ndalimin e tij Gjykata e lartë në…

Trump ‘ngacmon’ sërish për kandidim presidencial në vitin 2024

Gjithnjë si ‘showman’, Trump përsëri ngacmoi se ai mund të shpallë synimin…

Rebelohet edhe Shaqir Fetai?!

Në mbledhjen e Këshillit të përgjithshëm të BDI-së, ndonëse u zgjodh kryesia…