Reshjet intensive të shiut gjatë orëve të fundit kanë shkaktuar rritjen e nivelit të lumejve në rajonin e Tetovës.

Sipas informacioneve nga terreni, mbrëmë disa fshatra në komunat Tearcë dhe Jegunovcë janë vërshuar pas daljes së lumit nga shtrati.

Po ashtu është bllokuar edhe rruga rajonale Tetovë – Jazhincë, tek fshatrat Dobroshtë dhe Odër, pasi që lumi doli nga shtrati dhe janë shkaktuar vërshime të mëdha.

Nga komuna e Tearcës kanë theksuar se ekipet në terren janë duke punuar në pastrimin e rrugës. Kryetari i kësaj komune ka nxjerrë pamje nga rrugët e vërshuara. Por edhe banorët kanë shprehur shqetësime për situatën e krijuar, duke kërkuar ndërhyrje urgjente.

Banorët e fshatit Dobrosht kanë informuar se për shkak të vërshimeve është dëemtuar edhe rruga rajonale Tetovë – Jazhincë. Banorët e Jegunovcës kanë informuar se në fshatin e tyre ka shtëpi të vërshuara. Në këto fshatra si pasojë e vershimeve ka edhe ndërprerje të energjisë elektrike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…