Gjendja më e rëndë si pasojë e reshjeve gjatë së enjtes u paraqit në komunën e Skenderajt.

Kjo komunë shpalli edhe Gjendjen Emergjente.

Kryetari i komunës, Fadil Nura, tha se fatmirësisht nga vërshimet nuk ka jetë të humbura.

Nura falënderoi të gjithë ata që u angazhuan për t’ju dal në ndihmë qytetarëve të kësaj komune.

“Lus të gjithë qytetarët e komunës sonë, që të mos bëjnë lëvizje të panevojshme, apo të kthehen në shtëpitë që janë përmbytur, pasi informacionet flasin për reshje të sërish”, tha ai.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid036QqysH9A6xmXvM4bKt7bJV8w3tEagnSvyX5G1kj3as96jyh5ZdydhxGJ38vsWfKNl&id=100050655494082&mibextid=Nif5oz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“E ardhmja e fëmijëve dhe shtetit tonë varet nga zgjidhja e çështjes së Kosovës”

E ardhmja e fëmijëve dhe shtetit tonë varet nga mënyra se si…

Momenti kur sulmohet me raketa një supermarket në Kharkiv

Në një kompleks të vogël tregtar në periferinë lindore të Kharkivit, punonjësit…

Burra të armatosur ‘bënë çfarë deshën’ me veturat në një parking në Minneapolis – të pashqetësuar për 15 minuta nga askush

Burra të armatosur hynë në makina në një parking të McDonald’s në…

Moska nuk do ta refuzojë takimin mes ministrave të jashtëm rus dhe ukrainas

Moska nuk do të refuzojë takimin mes ministrave të jashtëm rus dhe…

Rrufeja godet avionin ku po udhëtonte Ivica Daçiç

Momente tmerri ka përjetuar ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç. Avioni…