Ndërprerjet e energjisë elektrike që goditën Venezuelën të enjten vazhduan edhe mëngjesin e së premtes.

Nga kjo situatë u prekën shumica e 23 shteteve të vendit si dhe kryeqyteti, Karakas.

Sipas zyrtarëve, situata ishte pasojë e një sabotazhi që kishte ndodhur në një nga centralet e saj hidroelektrike (Guri Dam), por ata nuk ofruan asnjë provë për ta mbështetur këtë pohim.

Sipas Presidentit të Venezuelës Nicolas Maduro, Shtetet e Bashkuara kishin dorë tek ndërprerja e energjisë.

Në një postim në twitter udhëheqësi i opozitës Juan Guaido, i cili njihet nga SHBA’ja dhe rreth 50 vende të tjera si president i përkohshëm i vendit, kritikoi ashpër Nicolas Maduron për situatën e krijuar si pasojë e ndërprerjes së energjisë elektrike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…