Kryeministri polak tha se Bjellorusia do të përballet me sanksione të tjera për shkak të një plani rus për të vendosur armë bërthamore taktike në Bjellorusi.

“Ky hap i ndërmarrë nga Rusia, njoftimi për vendosjen e armëve bërthamore në Bjellorusi me siguri do të çojë në vendosjen e sanksioneve shtesë, niveli i sanksioneve do të jetë shumë më i rëndë për regjimin e Lukashenkos”, tha kryeministri Mateusz Moraëiecki gjatë një konference për shtyp në Bukuresht, duke iu referuar presidentit të Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ukraina fillon një kundërsulm të fuqishëm ndaj ushtrisë ruse

Këshilltari i presidentit ukrainas Volodymyr Zelnsky, ka njoftuar se ushtria ukrainase ka…

Abazoviq viziton Tuzin: Diskriminimi ndaj shqiptarëve ishte i qeverive te kaluara

Zëvendës Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazovic ka bërë vizitën e…

Ukrainasit publikuan imazhe të dronit të rrëzuar, tallën keq me rusët

Shërbimi Shtetëror i Emergjencave ukrainase publikoi në rrjete sociale fotografi të dronit…

Pamje nga rrahja dhe të shtënat me armë në veri të Mitrovicës (VIDEO)

Një rrahje mes disa të rinjve ka ndodhur në veri të Mitrovicës…

Linjat ajrore anulojnë 5,700 fluturime në ShBA, shkak moti ekstrem 

Linjave ajrore anuluan 5,700 fluturime në Amerikë të premten, pasi stuhitë masive…