Dillian Whyte ka nënshkruar kontratën e tij për t’u përballur me Tyson Furyn – por mbetet një çështje për t’u zgjidhur përpara se lufta të zyrtarizohet.

Bruiser Brixton e vendosi stilolapsin në letër në orët e para të ditës së martë (sot).

Kontratat për Fury dhe Whyte u dorëzuan më pas në WBC për përplasjen e peshave të rënda për 23 prill, pak para afatit. Ndeshja pritet të zhvillohet në stadiumin Wembley.

Megjithatë, mbetet një pengesë e rëndësishme për t’u kapërcyer dhe WBC-së i është kërkuar të zgjidhë çështjen përpara se lufta të zyrtarizohet.

Queensberry Promotions fitoi garën për të organizuar luftën me një ofertë rekord prej 36 milionë euro.

Kjo do të thotë – për shkak të ndarjes 80-20, Whyte do të marrë pagesën më të lartë në karrierë prej 6.7 milionë euro. Ndërsa, në rast se fiton, do të marrë 3.7 milionë.

Fury is without a license to box currently

Fury do të fitojë rreth 23 milionë euro për ndeshjen. Gypsy King nuk ka luftuar në Mbretërinë e Bashkuar që nga gushti i vitit 2018.

Ai aktualisht është pa një licencë të Bordit të Kontrollit të Boksit Britanik.

Por, ai do të aplikojë për leje për të luftuar si çdo boksier tjetër i huaj me licencën e Komisionit të Atletikës Shtetërore të Nevadës.

Whyte e la atë të priste deri vonë për të nënshkruar kontratën për luftën, pavarësisht ofertës së madhe në tryezë.

Daily Star Sport kupton se Body Snatcher po kërkonte ndryshime në kontratë gjatë fundjavës dhe gjatë të hënës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Këto janë të gjitha grupet e kualifikimeve për Botëror

Sot është mbajtur shorti europian për kualifikime të Botërorit 2022 që do…

Video e Zidanit me pronarin e Almerias që po bën xhiron e botës

Një video e Zizu me Turki Al-Sheikh po bën xhiron e botës.…

Rimeçi mes Joshuas dhe Ruizit pas pak muajve

Rimeçi mes Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr duket se do të…

Unioni Evropian i Xhudos: 2021-ta ishte vit i Distria Krasniqit

Unioni Evropian i Xhudos i ka kushtuar një artikull xhudistes Distria Krasniqi,…

Florian Marku – Godor, meçi mbyllet menjëherë pas rundit të dytë (VIDEO)

Florian Marku ka fituar meçin kundër boksierit nga Sllovakia, Ivan Godor, të…