Reumatologu, Sylejman Rexhepi ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm si pasojë e COVID-19.

Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, drejtori i Klinikës së Reumatologjisë Dr. Avni Kryeziu.

“Po sot na kanë njoftuar se ka ndërruar jetë reumatologu, Sylejman Rexhepi, si pasojë e virusit COVID-19”, deklaroi ai.

Si pasojë e coronavirusit në Kosovë kanë vdekur 158 persona, në mesin e tyre tre doktorë.

Aktualisht raste aktive me COVID-19 në Kosovë janë 2 mijë e 804.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka kërkuar nga qytetarët që të respektojnë masat mbrojtëse ndaj virusit, të mbajnë maskat mbrojtëse, të mbajnë distancën dhe higjienën.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zelensky kërkon më shumë dhe mbylljen e porteve detare për Rusinë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky bëri thirrje për më shumë armë dhe kërkoi…

Pivovarov: Nevojiten hetime të fshehta të korrupsionit nëpër vendkalime kufitare në Maqedoni

Së fundmi u kap një shef i ndrimit në vendkalim kufitar si…

(Video) Rashkovski në Gjykatën Penale, duhet të dëshmoj për blerjen e softuerit

Dragi Rashkovski dhe Daniell Stançev, të dyshuar për rastin me softuerin për…

Arrestimi i bujshëm në Harvard, a ka lidhje me koronavirusin?

Më 28 janar, pas arrestimit të njërit prej profesorëve më të shquar…

Turqia brenda muajit do ta ratifikojë Protokollin për aderim të Maqedonisë në NATO

Kryetari i Kuvendit turk, Mustafa Shentop ka theksuar se Turqia më së…