Reumatologu, Sylejman Rexhepi ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm si pasojë e COVID-19.

Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, drejtori i Klinikës së Reumatologjisë Dr. Avni Kryeziu.

“Po sot na kanë njoftuar se ka ndërruar jetë reumatologu, Sylejman Rexhepi, si pasojë e virusit COVID-19”, deklaroi ai.

Si pasojë e coronavirusit në Kosovë kanë vdekur 158 persona, në mesin e tyre tre doktorë.

Aktualisht raste aktive me COVID-19 në Kosovë janë 2 mijë e 804.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka kërkuar nga qytetarët që të respektojnë masat mbrojtëse ndaj virusit, të mbajnë maskat mbrojtëse, të mbajnë distancën dhe higjienën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…