Djali i shefit të agjencisë së inteligjencës në Britani (MI6), ka vdekur pas një aksidenti me makinë në një pronë private në Skoci, njoftoi policia të martën.

Sam Younger, 22 vjeç, student në Universitetin e Edinburgut, vdiq në orët e hershme të së shtunës.

Policia tha se ata po e trajtojnë vdekjen si të pashpjegueshme, por duket se nuk ka rrethana të dyshimta.

“Në këtë kohë familja ka kërkuar privatësi dhe hapësirë për të kujtuar djalin e tyre të mrekullueshëm”, thanë zyrtarët policorë.

Babai i tij, Alex Younger, 55, u emërua në krye të Shërbimit të fshehtë të Inteligjencës në vitin 2014.

Younger njihet si ekspert në fushën e kundër terrorizmit. Ai ka qenë i përfshirë në ofrimin e sigurisë për Olimpiadën e Londrës 2012, raporton Reuters.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…