Një grua 27 vjeçare në Bosnje e Hercegovinë ka mbetur e vdekur nga plagët e shkaktuara nga tërmeti, pasi një gur i madh ra mbi shtëpinë e saj. Prindërit e saj po ashtu mbetën të lënduar, sipas raportimeve nga mediat lokale.

Nga Spitali Kantonal, doktor Safet Mujiq ka konfirmuar për portalin “Avaza” se vajza E.S e sjellë nga Stolaci në gjendje të rëndë ka ndërruar jetë, pavarësisht përpjekjeve për ta shpëtuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Johnson bisedoi me Zelenskyn për fazën e re të ndihmës ushtarake

Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy kanë folur për…

KE: Nuk ka asnjë lidhshmëri mes 5G dhe koronavirusit

Komisioni Evropian (KE) sot është përgjigjur ndaj dezinformatave që përhapen në media…

Si u dëbuan shqiptarët nga Manastiri

Nga Fërgim Demiri / Në Vilajetin e Manastirit ka jetuar një numër…

Reagon Joe Biden: Kosova duhet të jetë e pavarur dhe jo pjesë e Serbisë

Në një fjalim të fushatës elektorale për zgjedhjet presidenciale, kandidati demokrat për…

Johnson: Veprimet e Rusisë në Ukrainë cilësohen si krime lufte

Kryeministri britanik Boris Johnson, ka thënë sot se veprimet e presidentit rus…