Ka vdekur sot vajza 19-vjeçare e cila mori lëndime të rënda në aksidentin tragjik në autostradën Shkup-Tetovë, afër fshatit Llaskarcë, me çka numri i viktmiave në këtë tragjedi u rrit në 16.

Ajo që në ditën e aksidentit po trajtohej në repartin intensiv në Qendrën Urgjente në Shkup ku edhe iu amputua njëra këmbë, por përkundër kësaj dhe shumë ndërhyrjeve mjekësore, nuk arriti të mbijetojë.

Tragjedia e 13 shkurtit ndodhi pasi autobusi i kompanisë “Durmo Turs” doli nga autostrada dhe u përmbysë në një fushë të fshatit.

Për këtë tragjedi të rëndë hetimet kanë konstatuar lëshime në sistemin e frenimit të autobusit ndërsa në paraburgim ndodhen pronari i kompanisë, shoferi si dhe drejtuesi i kontrollit teknik.

Hetime po zhvillohen edhe ndaj personave të tjerë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kamberi e quan dështim referendumin në Serbi

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi e ka quajtur dështim…

Serbia forcon bashkëpunimin me Rusinë, akuzohet për destabilizimin e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka njoftuar për një dërgesë të re…

Spasovski dhe Dimitrov e uruan Kurtin për formimin e qeverisë së re të Kosovës

Kryeministri teknik i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, ka uruar kryeministrin e…

Lufta mund të plasë në çdo moment: Pamje dramatike nga fronti mes Ukrainës dhe separatistëve pro-rusë (VIDEO)

I zhytur deri në kyç në llum të zi, Presidenti ukrainas Volodymyr…

Përmbledhje e rregullave të reja për të udhëtuar në shtetet e Evropës

Sektori i turizmit në Evropë po merr frymë i lehtësuar, shkruan Deutche…