Pas pauzës prej katër ditëve, mbrëmjen e djeshme ka filluar regjistrimi i popullsisë. Sipas informacioneve tani po shkon gjithçka në rregull me regjistrimin.

Për momentet kur ishte ndërprerë regjistrimi në komunikatën për mediat, nga Enti, thanë se kanë probleme teknike.

Regjistrimi i popullatës dhe amvisërisë ka filluar më 5 shtator, por pas sulmeve të shumta të hakerëve regjistrimi u ndërpre në disa rajone. Regjistrimi do të zgjas deri më 30 shtator.

Tani më është aktive edhe aplikacioni për regjistrimin e diasporës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…