Vazhdon sot procesi gjyqësor kundër Thaçit dhe të tjerëve në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë.

Seanca nis në ora 09:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Katër rezervuarë karburanti u goditën me sulm të dukshëm droni në Krime, videot tregojnë flakët masive që përshkuan objektet

Detaje të reja janë bërë të ditura për sulmin me dron në…

Pse nuk po hapet pika kufitare Stançiq-Bellanoc? Flasin zyrtarët e MPB-së në Kosovë

Shkruan: Arbër Jashari, gazeta Express Zëvendësministri në detyrë i Punëve të Brendshme…

Von Cramon: S’kemi interes të krijojmë një “Republika Srpska” të dytë

Viola Von Cramon, raportuese për Kosovën në Parlamentin Evropian pret që takimi…

Gjenerali amerikan paralajmëron: Është e paqartë se si Rusia mund të reagojë ndaj ‘pengesave’ në Ukrainë

Gjenerali i lartë amerikan ka paralajmëruar se është ende e paqartë se…

Sulm masiv në ShBA: Amerikani vret pesë anëtarë të familjes në Wisconsin

Një burrë nga Wisconsin-i i Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka…