Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi në konferencën e sotme për shtyp përkujtoi dhe njëherë Qeverinë që të përshpejtoj me reformat e nevojshme drejtë rrugës evropiane.

“Shteti të mos ngadalësoje por të përshpejtoj në zbatimin e reformave, vërtet kemi nevojë që Qeveria dhe Kuvendi të përshpejtojnë punën me reformat. Sot do të realizojmë takim edhe me përfaqësuesit e popullit dhe besoj se nuk do të ketë asnjë pengesë për përshpejtimin e reformave të nevojshme”, tha Varhelyi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Gërxhaliu: Po presim çdo moment për të shkuar në Rashkë – terreni për gjetjen e mbetjeve kockore është shumë i thepisur dhe i vështirë

Të hënën janë gjetur mbetje mortore në një pjesë malore mes Rashkës…

Zelensky: Nuk kemi mjaftueshëm energji elektrike, gjendja është shumë e rëndë në Kiev

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, i ka bërë thirrje sot kompanive dhe qytetarëve…

Zjarr me përmasa të frikshme në Romë, shtëllunga e tymit shihet nga kilometra largësi

Një zjarr me përmasa të konsiderueshme ka rënë pasditen e së mërkurës…

Këshilli i BE-së, nesër pritet të aprovojë liberalizimin e vizave për Kosovën

Këshilli për Drejtësi dhe për Çështje të Brendshme i Këshillit të BE-së,…

Të shtënat në Uvalde, kryebashkiaku thotë se do të prishet shkolla fillore “Robb”

Shkolla fillore Robb në Uvalde të Teksasit, ku ka ndodhur sulmi me…