Droga ka metastazuar te të gjitha gjeneratat në Maqedoni, kurse për këtë flet edhe rasti i djeshëm në Shkup, ku një vajzë 16 vjeçare është kapu me drogë. Sipas policisë, ajo është kapur bashkë me një 19 vjeçar, shkruan Gazeta Lajm.

“Më datë 09.09.2019 në ora 00.40 minuta policët nga SPB Shkup, në rrugën ‘Vele Markov’, te T.D. (19) dhe një vajzë adoleshente 16 vjeçare nga Shkupi kanë gjetur marihuanë. Po punohet për ndriçimin e rastit”, ka njoftuar MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…