Ushtria ukrainase ka publikuar pamjet e asaj që ajo thotë se janë marrë nga brenda një makine të blinduar dhe që tregojnë luftimet me forcat ruse pranë Mariupolit.

Qyteti port jugor ka qenë nën rrethim për javë të tëra dhe është kthyer në kriza më e keqe humanitare e konfliktit.

Autoritetet lokale besojnë se diku midis 2,300 dhe 20,000 civilë kanë vdekur deri më tani nga bombardimet ruse në qytet, megjithëse kjo nuk mund të konfirmohet në mënyrë të pavarur.

“Puna e shkëlqyer luftarake e njësive të forcave tona, të cilat vazhdojnë të mbrojnë Mariupolin”, thuhet në përshkrimin e pamjeve.

https://twitter.com/DefenceU?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1503438178795069455%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fushtria-ukrainase-publikon-pamjet-nga-brenda-nje-makine-te-blinduar-qe-tregojne-luftimet-forcat-ruse-prane-mariupol%2F

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Amerika thellësisht e shqetësuar për tensionet Tajvan-Kinë (FOTO)

Shtetet e Bashkuara janë “thellësisht të shqetësuara” për veprimet që minojnë paqen…

Arrijnë 12 respiratorë në Shkup, donacion i Bashkimit Evropian

Si pjesë e ndihmës së projektuar të Bashkimit Evropian për nevojat urgjente…

Edhe Escobar vjen për vizitë në Kosovë

Zëvendës Ndihmës Sekretarin për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar, do të…

Vrasja në Gllogjan, flet prokurorja e rastit: Hetimet nuk janë të lehta

Departamenti për Krime të rënda në Prokurorinë Themelore në Pejë tha se…

Meta tjetër thirrje për zgjedhjet: Shqipëria nesër në Referendum kundër dhunës e pro paqes

Presidenti Ilir Meta ka bërë sërish një thirrje për votimet e nesërme.…