Ushtria ruse ka nisur ndërtimin e apartamenteve të banimit në Mariupol.

Agjencia e lajmeve Associated Press, solli pamjet nga puna që po bëhet në periferi të qytetit.

Puna e ndërtimit po mbikëqyret nga një kompani ndërtimi ushtarake ruse.

Përfaqësuesi i kompanisë ruse të ndërtimit ushtarak, Oleg Pechenkin, tregoi për lehtësirat e ofruara për banorët e ardhshëm.

“Po punohet në gjashtë kantiere. Ne planifikojmë të fillojmë punën në të 12 kantieret nga mesi i muajit”, tha ai.

Puna po kryhet “në një fazë të përshpejtuar”, tha Pechenkin. Çdo njësi apartamentesh do të jetë e pajisur me kuzhinë, banjo dhe pajisje, shtoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Steinmeier u zgjodh për mandatin e dytë si president i Gjermanisë

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier u rizgjodh të dielën për një mandat tjetër…

Shtëpia e Bardhë ka paralajmëruar Rusinë se do të ketë pasojat nëse vdes Navalny

Shtëpia e Bardhë paralajmëroi se Rusia do të bartte “pasojat” në rast…

Kurti: BE dhe NATO të dënojnë dhunën e bandave kriminale të financuara nga Beogradi – nëntë barrikada janë ende në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk do të lejojnë…

Kurti: 27 vjet dhimbje e mall nga gjenocidi i Srebrenicës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në përvjetorin e 27-të të masakrës së…