Gjatë sulmeve ajrore të ushtrisë ruse, është goditur me bomba ndërtesa e Kryqit të Kuq në Mariupol.

Zyrtarët ukrainas kanë bërë të ditur se ndërtesa e Kryqit të Kuq, ishte cak i sulmeve ajrore ruse.

Qyteti port në jug të vendit është shndërruar në rrënoja, pasi që shumica e ndërtesave kolektive dhe shtëpive janë shkatërruar plotësisht.

Madje tani ushtria ruse nuk kurseu as objektin e Kryqit të Kuq, të cilën e goditi gjatë një sulmi ajror të kryer para pak çastesh.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zgjedhjet për kryetar të PD, Lulzim Basha dorëzon kandidaturën

Lulzim Basha ka dorëzuar formularin e kandidimit për kryetar të Partisë Demokratike…

Ish ushtarët profesionist do të punësohen nëpër burgjet e vendit

Rregullohet statusi i ushtarëve profesionist që kanë kaluar të 45-tat. Sistemimi i…

Shtetet e Bashkuara dërgojnë aeroplanë luftarakë F-35 dhe helikopterë Apache, në Baltik dhe në lindje të Evropës

Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë aeroplanë luftarak F-35 dhe helikopterët Apache…

Zhdukja e helikopterit të NATO’s, dalin detajet e para të operacionit

Një alarm u dha pak para orës 9 sonte në mbrëmje kur…

Të shtunën skadon gjendja e jashtëzakonshme, deri më tani nuk ka paralajmërime për vazhdimin e saj

Deri më tani nuk ka paralajmërim nëse dhe kur do të mbahet…