Gjashtë palestinezë u vranë këtë pasdite në një bastisje të ushtrisë izraelite në Jenin, në Bregun Perëndimor të pushtuar, sipas raportit të fundit nga Ministria e Shëndetësisë palestineze.

Ushtria izraelite po kryen një operacion në kampin e refugjatëve Jenin. Dëshmitarët okularë thanë se forcat izraelite rrethuan një shtëpi në kamp dhe pasuan përleshje të ashpra me persona të armatosur të izoluar brenda ndërtesës, si dhe me luftëtarë palestinezë jashtë saj.

Në një deklaratë të shkurtër, ushtria izraelite tha vetëm se forcat e sigurisë po kryenin një “operacion” në kampin Jenin.

Ministria e shëndetësisë tha më herët se një 26-vjeçar, Muhammad Wael Ghazawi, u vra kur u qëllua në gjoks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rama publikon pamje nga Rruga e Arbrit, tregon se kur do të hapet për qarkullim

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur duke…

Kosova shtrëngon masat kundër COVID-19, kthen në kufi dhjetëra qytetarë nga Shqipëria

Nga sot kanë hyrë në fuqi masat e reja shtrënguese për shkak…

Kamberi: Vuçiqi do bashkëpunim me shqiptarët që e duan Serbinë, jo me të zgjedhurit e tyre

Pasivizimi i adresave të shqiptarëve në Luginën e Preshevës, i cili po…

VIDEO / Mediat në Ukrainë: Qyteti i Nikopolit po bombardohet me fosfor

Mediat në Ukrainë kanë publikuar disa pamje dhe pretendojnë se se qyteti…

Ukraina pengon një atentat kundër Zelensky

Ukraina pretendon se ka bërë të mundur pengimin e një sulmi ndaj…