Presidentja e Komisionin Europian, Ursula von der Leyen, ka arritur në Prishtinë. Ajo është pritur nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

Gjatë vizitës, presidentja e KE-së do të takohet edhe me kryeministrin, Albin Kurti.

Von der Leyen do ta vizitojë kopshtin ‘Cicërimat’ në Prishtinë, i cili është ndërtuar me fondet e BE-së. Investimi i përgjithshëm i BE-së në sektorin e arsimit në Kosovë që nga viti 2007 arrin në rreth 85 milionë euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Osmani takohet me ambasadorin japonez, kërkohet mbështetja e Kosovës për kapërcimin e pandemisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, priti sot në takim ambasadorin e Japonisë,…

Shtabi i krizës mbështet propozimin e MSH-së: Ora policore të filloj nga ora 23:00

Shtabi i krizës në mbledhjen e sotme ka mbështetur propozimet e Ministrisë…

Zhvillimet në BFI, Osmani: Vendimi i gjykatës ishte skandaloz dhe i turpshëm (VIDEO)

Zëvendës kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, e ka quajtur skandaloz dhe…

Në Kuvend dialog në kuadër të procesit “Zhan Mone”

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut procesi “Zhan Mone” sot…

Aksident trafiku në rrugën Ferizaj-Shkup, lëndohen pesë persona

Si pasojë e këtij aksidenti janë lënduar pesë persona. Aksidenti në fjalë…