Komisioneri i Lartë i Kombeve të Bashkuara për Refugjatë, kanë publikuar një fotografi të refugjatëve kosovarë, duke u dëbuar nga shtëpitë e tyre.

Ndonëse nuk ka përcaktuar datën, UNHCR në uebfaqen e tyre pretendon se fotografia është realizur në Shqipëri. Në të shihen kosovarët duke ikur nga shtëpitë e tyre përgjatë gjenocidit serb, të kryer në Kosovë, shkruan Gazeta Express.

Në fotografi, shihen një numër refugjatësh duke udhëtuar me një kamion, i cili përmban logon e UNHCR’së. /Gazeta Express/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…