Rada supreme e Ukrainës ka njoftuar në kanalin e saj në Telegram ka njoftuar për krijimin e legjionit internacional i cili përbëhet nga luftëtarë të huaj të cilët kanë ardhur për të luftuar okupatorin rus së bashku me Forcat e armatosura ukrainase.

Ja çfarë shkruan:

Legjioni ndërkombëtar tashmë është krijuar dhe po mbron Kievin.

✊I jemi mirënjohës vullnetarëve nga SHBA, MB, Suedia, Lituania, Meksika dhe India.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Reagimet për shkak të dënimit të Navalnyt: SHBA-ja thellësisht e shqetësuar, Gjermania kërkon lirimin e opozitarit rus

Shtetet e Bashkuara thanë se ishin thellësisht të shqetësuara për dënimin me…

Japonia i jep fund gjendjes së jashtëzakonshme

Qeveria japoneze ka njoftuar të martën se këtë javë do t’i japë…

Publikohen pamjet nga “ferma” e Bitcoin në Krujë, këto janë super pajisjet që përdoreshin

Një laborator prodhimi kriptomonedhash është zbuluar në qytetin e Krujës. Mësohet se…

Zbardhet LISTA e plotë/ Kush janë 50 deputetët që firmosën për të nisur procedurat për shkarkimin e Ilir Metës

50 deputet kanë firmosur për të nisur procedurat për shkarkimin e presidentit…

Spahiu: Takim kortezie mes Kurtit dhe Haradinajt

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu, e ka komentuar takimin e sotëm mes kryeministrit…