Trupat ukrainase rimarrin kontrollin e të gjithë territorit të rajonit të Kievit

Forcat ukrainase kanë rimarrë kontrollin e të gjithë territorit të rajonit të Kievit.

Kështu së paku ka njoftuar përmes rrjeteve sociale zëvendësministrja e Mbrojtjes e Ukrainës, Hanna Malyar.

“Irpin, Bucha, Gostomel dhe i gjithë rajoni i Kievit – është çliruar nga pushtuesi”, shkroi ajo.

Ndryshe, Rusia ka vazhduar edhe sot me bombardime duke shkaktuar viktima dhe dëme materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Vdesin nga COVID-19 nënë e bir nga Zhegra e Gjilanit

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka thënë se në këtë komunë sot…

Covid-19, 168 raste të reja

168 të infektuar, 3 të vdekur dhe 70 të shëruar është bilanci…

LVV: Kryeministri i paligjshëm shkoi për njohje reciproke, e u kthye me shumë dëme për Republikën

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë sot se kryeministri, Avdullah Hoti, siç e quajnë…

Stoltenberg: Kurrë nuk është vonë që Rusia të ndalet së përgatituri për luftë në Ukrainë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se kurrë nuk…

Kjo është mënyra e moderuar që Gjermania po provon për të dalë nga kufizimet

Shumë lande federale po krijojnë fakte para diskutimit të radhës në Berlin…