Një raketë ruse është rrëzuar gjatë në orët e para të mëngjesit të sotëm nga sistemi kundërajror në Obukhiv në jug të Kievit, ka bërë të ditur zyra e Shtabit të Përgjithshëm në kryeqytetin ukrainas.

“Sipas informacioneve preliminare, nuk ka dëme nga shkatërrimi i raketës”, thuhet në kumtesën e ushtrisë ukrainase.

Sot në orët e para të mëngjesit janë dëgjuar disa shpërthime në Kievi, ku si pasojë një person është hospitalizuar.

“Duke iu referuar shpërthimeve të mëngjesit në Darnytskyi dhe Dniprovskyi, nuk ka dëme materiale nga rrëzimi i raketës. Një person është hospitalizuar”, tha kryetari i Kievit, Vitali Klitschko në Telegram.

Në anën tjetër, ushtria ruse po vazhdon sulmet ajrore mbi infrastrukturën civile dhe atë ushtarake në Ukrainë – në veçanti në Kiev.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Franca e konfirmon se më 23 qershor do të diskutohet liberalizimi i vizave

Ministria e Jashtme e Francës e ka konfirmuar se më 23 qershor…

Prof. Nexhat Ibrahimi: 30 vite miqësi, sot jam tradhëtuar nga Shaqir Fetahu, që kandidon për Reis

Rrahja, goditjet me shufra gome e druri, me karrige metali, grushtimi e…

Turqia nis operacionin ushtarak në verilindje të Sirisë

Turqia dhe aleatët e tij rebelë sirianë kanë nisur operacionin e tyre…

Këshilltari i Çulevit rezulton pozitiv me koronavirus

Këshilltari i ministrit të Punëve të Brendshme, Naqe Çulev ka rezultuar pozitiv…

Incident i armatosur në Shkup, plagoset një person

Një person është lënduar në një incident të armatosur që ka ndodhur…