Shërbimi Shtetëror i Emergjencave ukrainase publikoi në rrjete sociale fotografi të dronit zbulues rus, i cili dhihet i rrëzuar në tokë.

Autoritetet ukrainase gjithashtu nuk kanë hezituar edhe të tallen me shtetin e Rusisë.

“Ministria Ruse e Situatave të Emergjencave a jeni atje? A i keni zbuluar tashmë të gjitha zjarret në pyjet e Siberisë, kur vendosët të lëshoni dronët tuaj mbi rajonin e Donetskut? A i sollën mbeturinat tuaja?”, pyetën ata.

“Ju kujtojmë! Gjatë fryrjeve të forta të erës, nuk rekomandohet të ecni nën tabela, të qëndroni pranë pemëve të larta (veçanërisht plepave) dhe linjave të energjisë elektrike, ose të lëshoni drone zbulimi mbi vende të tjera. Respektimi i këtyre rregullave të thjeshta do të ndihmojë në shpëtimin e jetëve dhe kontributi juaj në këtë luftë do të shkojë në koshin e plehrave të historisë”, u thanë ukrainasit rusëve.

Ndryshe, autoritetet ukrainase kanë pohuar se kanë vrarë edhe një gjeneral rusë, të dhjetin me radhë që prej agresionit rus në Ukrainë. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Drejtuesi i OVL UÇK-së Besim Hoda: Rajoni i Likovës, në gjendje të mjerueshme

Ndërkohë drejtuesi i OVL UÇK-së Besim Hoda thotë se është për të…

Regjistrohen 30.615 viktima nga COVID-19 në Britani

Numri i viktimave nga koronavirusi në Britaninë e Madhe është rritur në…

Hungaria kundër vendosjes së embargos ndaj gazit e naftës ruse

Budapesti mbetet kundër vendosjes së një embargoje të BE-së për naftën dhe…

Këshilli KMK/ Skandaloze: Shaqir Fetai vazhdon me kokëboshësi

Shaqir Fetai e paska vizituar Myftininë e Gostivarit dhe sipas tij, qenka…

Apeli e kthen në rigjykim rastin për korrupsion ndaj Pal Lekajt dhe tre të tjerëve

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rigjykim rastin ndaj ish-kryetarit të…