Shtabi i Përgjithshëm i Ushtrisë së Ukrainës raportoi se rusët vazhdojnë të pësojnë humbje të mëdha.

Nga ky shtab thanë se gjatë 5 janarit një tren-frigorifer plot me kufoma të ushtarëve të vrarë rusë, ka arritur nga Rostova në Don në rajonin Kemerovo, ku këto kufoma do t’ju dorëzohen morgjeve lokale.

Ushtria ukrainase që nga fillimi i luftës, vazhdon t’ia dorëzojë Rusisë trupat e ushtarëve të vrarë në luftime – si dhe duke ua dorëzuar edhe të gjitha gjësendet e tyre personale.

Në anën tjetër, Rusia është ajo që lëre që po kryen vrasje mbi civilë ukrainas, por edhe trupat e tyre po tenton t’i fshehë duke i hapur varreza masive nëpër pyje e në disa raste edhe i kanë djegur – për të fshehur gjurmë.

Kievi pretendon se nga fillimi i luftës në Ukrainë, janë vrarë mbi 110 mijë ushtarë rusë, kurse Moska vazhdimisht tenton t’i fshehë të dhënat sa i përket vrasjes së ushtarëve të saj në luftë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ukraina thotë se ka vrarë rreth 800 ushtarë rusë

Sipas Ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës, që nga fillimi i pushtimit, trupat…

Kina mohon se ka testuar një raketë hipersonike

Kina i mohoi raportet se në fillim të këtij viti ka testuar…

Gjermani: Shqiptari vret ish-gruan e tij

Një shqiptar dyshohet se e ka vrarë ish- gruan e tij. Ngjarja…

Nga 1 maji hiqet çertifikata e vaksinimit për hyrjen në Greqi

Komisioni i Ekspertëve të shëndetësisë në Greqi këtë të enjte kanë vendosur…

Katër qytete të Maqedonisë kanë ajër tejet të ndotur

Sipas të dhënave nga stacionet matëse, sot në Tetovë, Gostivar, Veles dhe…