Autoritetet ukrainase thonë se Rusia ka humbur 15.300 ushtarë që nga fillimi i pushtimit të Ukrainës.

Forcat e armatosura ukrainase pretendojnë se Rusisë i janë vrarë 15.300 ushtarë që nga 24 shkurti, kur edhe me urdhër të Vladimir Putinit u urdhërua pushtimi i Ukrainës.

Ukrainasit gjithashtu bën të ditur se forcat ruse kanë humbur 506 tanke dhe 1.556 mjete tjera të blinduara.

Në fillim të këtij muaji, ministria rus e Mbrojtjes pati njoftuar se 498 ushtarë rusë janë vrarë në Ukrainë, dhe 1.597 tjerë janë plagosur.

Në anën tjetër, tabloidi pro-Kremlinit mbrëmë raportoi se ka publikuar të dhënat zyrtare ku tregojnë se 9.861 ushtarë rusë janë vrarë në Ukrainë.

Por mjaftoi ky lajm se menaxhmenti i mediumit të detyrohet ta shlyej disa minuta më vonë – me arsyetimin se ishin të dhëna të pasakta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Drecun thotë që “Thaçin e tjerët” i çoi në Hagë Serbia (VIDEO)

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Parlamentin e Serbisë, Milovan Drecun, e…

Kërkonin ndihmë e para për shërim, Policia në kërkim të dy të dyshuarve për mashtrim

Policia e Kosovës ka identifikuar dy persona të dyshuar për raste të…

Rrahje mes disa shqiptarëve në aeroplanin që po fluturonte drejt Zvicrës (VIDEO)

Një përleshje ka ndodhur mes disa shqiptarëve në një aeroplan të linjës…

Konjufca pret Arifin, flasin për përfshirjen e Luginës së Preshevës në dialog

Kryetari i Preshevës së bashku me deputetin e Shqiptarëve në Serbi, Argjend…

​Kosova ende pa Ligj të lustracionit

Ligji i lustracionit ose i njohur ndryshe si i pastrimit të figurave,…