Portali ukrainas i lajmeve, Defence Express ka publikuar fotografi të një rakete të shkatërruar Kh-47 Kinzhal, e cila synonte caqet në kryeqytet.

Imazhet treguan vetëm hundën e kokës së raketës, e cila kishte rënë në një hapësirë të pabanueshme, raporton skynews.

Ushtria ruse pretendon se Kinzhal mund të arrij objektivin në një distance prej 3000 kilometrave dhe udhëton me shpejtësi prej katër kilometrave në sekondë.

Ai mund të mbajë koka të bombave konvencionale ose bërthamore dhe mund të lëshohet nga bombardues.

Ndryshe, Rusia ka nisur pushtimin e pajustifikueshëm të shtetit ukrainas më 24 shkurt të vitit të kaluar duke shkaktuar mijëra viktima dhe dëme të shumta materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ministri i Drejtësisë së Turqisë: Sulmi ishte i planifikuar, një grua qëndroi e ulur për 45 minuta

Ministri i Drejtësisë së Turqisë Bekir Bozdag, ka dhënë detaje për shpërthimin…

52 raste të reja me CoVid-19 në Maqedoni, 4 të vdekur

Rritet në mënyrë drastike numri i të prekurve nga virusi korona në…

Aksident i rëndë në Gjermani me 7 viktima

3 automjete përplasen dhe përfshihen nga flakët, digjen 6 persona  Përplasja e…

Aksident tragjik në qarkoren e Shkupit, ndërron jetë një person

Një grua 53 vjeçe ka ndërruar jetë në aksidentin e djeshëm në…

Çka janë armët me uranium të varfëruar dhe cilat janë rreziqet

Britania e Madhe tha se do ta furnizojë Ukrainën me municione që…